איך לשווק ללקוחות במהירות שיא?

היום יותר מתמיד ללקוחות אין סבלנות, והם רוצים להצליח כאן, עכשיו ומיד. 

זו בדיוק הסיבה בגללה יועצי שיווק חייבים לספק

כלים ונוסחאות פשוטים שמאפשרים ללקוחות

להתחיל לפעול ולראות רווחים במהירות.

ייעוץ שיווקי 2014 חייב להיות קצר, מהיר ותוצאתי.

 

שיווק להבדיל ממכירות הוא התשתית שיוצרת מודעות

וחשיפה של העסק ללקוחות פוטנציאליים.

כדי להגיע לאותם לקוחות צריך לבצע

9 צעדים פשוטים שיאפשרו לעסק לדייק בפעילות השיווק:

 

  1. תגדיר מה עושה העסק שלך: מוכר, מפתח, בונה, מייצר, מטפל, מנהל, מארגן, מסדר וכ"ב.
  2. תגדיר מה המומחיות שלך: פעם אחת ברמה המעשית- אני יועץ עסקי, יועץ כושר, מאמן אישי, מטפל הוליסטי וכ"ב, ופעם שנייה- ברמת התועלות והתוצאות שהעשייה שלך יוצרת ללקוחות, למשל: אני מומחה לייעול עסקים, מומחה ליצירת חיים בריאים, מומחה לפיתוח מהיר של עסקים, מומחה למיתוג יצירתי, מומחה לחשיבה אופטימית, ועוד.
  3. תשתחרר משאריות העכבות שעומדות בינך לבין הלקוח שלך (בושה, מעצורים, חששות, ביטחון עצמי נמוך) כי הן מונעות ממך לשווק את מי שאתה לאלו שזקוקים למה שאתה יכול לעשות.
  4. תגדיר מי הלקוח האידיאלי שלך: מין, גיל, השכלה, מעמד, מיקום, צרכים, ידע.
  5. תזהה היכן מסתובב הלקוח: היכן הוא נמצא ברשת? באילו פורומים, קבוצות דיון, אתרים ובלוגים? היכן הוא נמצא על האדמה?- כנסים, אירועים, קורסים, קבוצות לימוד וכ"ב.
  6. הכן המלצות ועדויות: כמו שאנשים אוהבים להיכנס למסעדה מלאה ולא לחברתה הריקה גם אם האוכל בה טוב יותר, כך הם אוהבים לפנות ליועצים שאחרים ניסו ושבעו מהם נחת. זו ההזדמנות שלך לבקש מכול הלקוחות לרשום המלצות, ובעדינות לכוון אותם למילים ולניסוחים הרצויים לך.
  7. בנה לך דף נחיתה/ מכירה: פעם, כדי להתחיל לשווק היית צריך לבנות אתר. היום, מספיק שתכין דף נחיתה שיווקי שיכלול את המידע עליך, על העסק, על המומחיות, המוצרים והתועלות שייצרו ללקוחות וכמובן, עדויות והמלצות של לקוחות קודמים שלך ורצוי עם שמות מלאים, שמות העסקים ותמונות איכותיות.
  8. ארגן רשימת תפוצה: תקליד את כל כתובות האי מיילים שלך על אקסל, וזו תהפוך לביצת הזהב הראשית שלך. מרשימת הכתובות הראשונה הזו יגיעו הלקוחות הבאים שלך.
  9. תקדיש 20% מהזמן לשיווק: אל תבנה על ספונטאניות, גם אם אתה טיפוס ספונטאני. עסק מחייב התמדה, הצלחה היא לא סטוץ חד פעמי אלא רצף מתוכנן נכון של פעילויות ומינופים שלהן. מרגע שאתה בעל עסק 80% מהזמן שלך תקדיש בהתחלה לעבודה אבל 20% מהזמן לפחות תקצה לשיווק.

 

כדי להתחיל היום לשווק את העסק שלך, כל מה שאתה צריך זה לענות במדויק על השאלות של  9 הצעדים לשיווק עסקי מהיר. התשובות שתענה תיתנה לך את מפת הדרכים לשיווק המהיר שיקדם אותך ליצירת רווחים כבר בשלבי הקמת העסק.

 כתבו לי

דילוג לתוכן