7 הסודות של המצליחנים

 

 

רואים אותם מרחוק, שומעים עליהם בכל מקום. אנשים מתפעלים מהם ומנסים לחקות אותם. תכירו את ה- מצליחנים. אלפי אנשים יוצאים לדרך ורק קומץ מצליחים. מה יש בהם שאין באחרים?

על פניו, הם לא יותר טובים מהאחרים, אז מה בכל זאת גורם להם לייצר הצלחה בחיים יותר מכל השאר? אתן לכם רמז, זה לא ייעוץ עסקי וגם לא אימון אישי, לפני הכול, זה משהו מאד פרטי ופנימי.

 

98% מהאנשים בעולם עסוקים בלרצות את כולם: את ההורים, המורים, הדודים והחברים, את השכנים ואת בני הזוג והילדים. מי שמרצה בעצם מוותר על מה שהוא רוצה לטובת מה שנדמה לו שיעשה את האחר מרוצה. בכך, הוא משיג סוג של 'שקט תעשייתי', אבל מפסיד משהו הרבה יותר מהותי- הוא מפסיד את עצמו!.

 

המצליחנים מחוברים למקורות העוצמה והסמכות שלהם: 2% מהאנשים בעולם עסוקים במה שהם באמת רוצים. אלו הם המצליחנים. הם קמים בבוקר עם חיוך על השפתיים ועם שיר בלב. הם מחוברים לתשוקה העמוקה שלהם, וכל פעולה שיעשו מבוססת עליה ומטרתה אחת: לתת לתשוקה ביטוי.

 

הם מחוברים לתשוקה העמוקה: התשוקה היא רק הבסיס, וכדי לתרגם אותה למציאות אנחנו חייבים לזהות את מקורות הכוח, העוצמה והסמכות שלנו. המצליחנים מכירים את העוצמות האישיות שלהם. יש יותר מייד אנשים מוכשרים שמכירים את הכישרונות שלהם, אבל לא מעזים לתת להם ביטוי מכל מיני סיבות שגויות. המצליחנים מכירים בעוצמות ויודעים שהן חיוניות ליצירת הצלחה בחיים.

 

הם אותנטיים ולא סינתטיים: אם אמרנו ש- 98% מהאנשים בעולם עסוקים בלהיות מה שהם חושבים שאחרים רוצים שיהיו, ולא מה שהם היו רוצים, הרי שהמצליחנים עסוקים בלהמציא את עצמם מחדש, פעם אחר פעם אחר פעם, כמו דונאלד טראמפ או מדונה. הם המקור של עצמם ולא קופי של אף אחד, הם 100% אותנטיים ואין בהם מיליגרם של סינתטיות. הם ייחודיים, ולכן הם נהנים מהצלחה בחיים.

 

הם ממגנטים את המיוחד והשונה: אם תסתכלו על המצליחנים תגלו שהם אוספים סביבם אנשים מגוונים. בניגוד לרובנו, שאוהבים לארגן בסביבתנו אנשים דומים לנו, שמאשרים את מי ומה שאנחנו, ומעניקים לנו תחושה של נינוחות באזור הנוחות שלנו, המצליחנים מחפשים את השונים. הם ממגנטים את אלו שמעזים כמותם, לפרוץ את הגבולות של עצמם, להיות מקור ולא קופי, להציג אופי ייחודי ולתת ביטוי מלא לקול הפנימי שלהם, בלי לתת את הדעת על דעתה של הסביבה. כלל 1 בגיבוש קבוצה לחשיבה יזמית וניהול חדשנות הוא לייצר קבוצה מגוונת, בעלת תחומי ידע, ניסיון ותחומי עיסוק שונים, כי רק מהשונות תצמח חדשנות שתאפשר הצלחה בכל תחומי החיים, והם מכירים היטב את הכלל הזה.

 

הם מגיבים מהר: 'מהר וקולע ולא איטי וצולע' זה הסלוגן הבלתי רשמי שלהם. המצליחנים יודעים שהזדמנויות יש כל הזמן, אבל הזמן טס, ומי שלא מגיב מספיק מהר מחמיץ אותן ומעניק יתרון למתחרים, ואת זה הם לא מוכנים לאפשר. מחקר חדש שהתקיים באוניברסיטת תל- אביב גילה שהתכונה שמאפשרת למנהלים לייצר הצלחה בחיים ובעסקים היא לא כישרון או יכולת, גם לא ידע, לא השכלה או יכולת תקשורת בין אישית גבוהה, אלא… מהירות התגובה.

 

הם הופכים כל 'אוי' ל- WOW: בקרב המצליחנים לא תמצאו ולו 'קורבניסט' שלילי אחד, כי אבי אבות הטומאה שמחריב כל הצלחה בחיים היא החשיבה השלילית. אתה לא יכול לחיות חיים חיוביים אם יש לך מחשבות שליליות. ואתה לא יכול לייצר מהלכים שיובילו לצמיחה או הצלחה עסקית אם אתה עסוק בבחינת חצי הכוס הריקה!. המצליחנים, כמו יתר 98% מהאנשים בעולם, חושבים לפעמים מחשבות לא חיוביות, וגם רואים חסרונות ובעיות, אבל אחרי שנייה קצרה עוברים מחשיבת הבעיה לחשיבת התוצאה, וזה נשמע כך: "אוי… אי אפשר ל… רגע, WOW איך לא ראיתי את זה קודם…" ותוך דקה קצרה כל 'אוי' הופך ל- WOW שאולי יסלול דרך להצלחה בחיים שלהם ושל אחרים.

 

הם נותנים ומקבלים השראה 365 ימים בשנה: המצליחנים יודעים שלא צריך להמציא את הגלגל, ושלא כל דבר צריך להתחיל מההתחלה ובטח שלא לעשות הכול בכוחות עצמך. אחרים לפניהם, למדו, כתבו, חקרו, סיפרו ויזמו והם, מיומנים בספיגת השראה מכל מצב, ספר, מאמר, קושי או בעיה. רוב המצליחנים הופכים לאוטוריטה ולמקור השראה לאחרים ובכך, לא זו בלבד שאינם מאבדים ממקור העוצמה שלהם, אלא להיפך, הם מתחזקים והופכים למגדלור מאיר וסולל דרך רב עוצמה, שמושך אליהם אנשים מיוחדים מ- 2% מתושבי היקום שחיים את התשוקה, ממצים את העוצמות, אותנטיים ולא סינתטיים, חושבים שפע אופטימיות והזדמנות ומהווים מקור בלתי נדלה להשראה לאחרים. וכך הם מייצרים בכל שלב הצלחה בחיים בעסקים ובקריירות.

 

הצלחה בחיים: 7 הסודות של המצליחנים שמעזים
הצלחה בחיים: 7 הסודות של המצליחנים שמעזים

 

"הרצאה מא(ע)לפת! החכמתי.. יישר כוח", רוויטל קלימי- מור

 

לעדויות נוספות על ההרצאה…

 

לצפייה בהרצאה בערוץ יו טיוב לחצו כאן

 

 

* ההרצאה הועברה בכנס אינפומידע 2015 שיזמה חברת 'טלדן' במלון הילטון ת"א

 

הרצאות למנהלים

 

 

דילוג לתוכן